27 czerwca 2022 Artykuły biurowe
Kompletny przewodnik po efektywnej i skutecznej pracy zespołowej

Bardzo często słyszymy słowo "praca zespołowa", gdy mówimy o nowoczesnym miejscu pracy, ale czym właściwie jest praca zespołowa i dlaczego uważa się ją za lepsze rozwiązanie niż praca indywidualna?

Wniosek jest taki, że jeśli chcesz, aby Twoja firma odnieść sukces, i jeśli chcesz rozwijać swoją markę w przyszłości oraz stworzyć środowisko pracy środowisko pracy i stworzyć środowisko pracy, z którego pracownicy będą zadowoleni, należy skupić uwagę na tworzeniu przestrzeni do pracy zespołowej, która połączy wszystkich we wspólnym celu.

Powiedzenie "w zespole jest 'i'" jest bardzo prawdziwe. W zespole wszyscy członkowie pracują na rzecz osiągnięcia tego samego celu, będą chcą, aby zespół osiągnął sukces, i ciężko pracują, aby zapewnić osiągnięcie celów. Nie dotyczy to jednej osoby lub kilku osób w zespole, sukces odnosi każdy członek zespołu.

Może być tak, że w Twoim biurze funkcjonują zespoły, ale nie czujesz, że osiągają one takie wyniki, jakie mogłyby osiągać. Może też być tak, że nie masz żadnych zespołów i chcesz stworzyć etos pracy zespołowej w swoim biurze, zaczynając od zera.

Niezależnie od aktualnego stanu rzeczy, wdrożenie zespołów, które nie tylko pracują dla większego dobra firmy, jest całkowicie możliwe. firmy ale także wspólnie pracują nad doskonaleniem własnych umiejętności i wiedzy. Możemy uczyć się od innych ludzi, dotyczy to także innych członków zespołu. Łącząc umiejętności i wiedzę w ramach zespołu, wykorzystujesz to, co najlepsze w każdym z nich, minimalizujesz słabości i wzmacniasz mocne strony.

Może to tylko dobrze wpłynąć na produktywność firmy, a wszyscy wiemy, dokąd prowadzi produktywność - do zwiększenia zysków!

W tym przewodniku znajdziesz podstawowe informacje na temat pracy zespołowej. Omówimy, czym jest i czym nie jest praca zespołowa, a także pomożemy Ci stworzyć w Twojej firmie środowisko pracy zespołowej, które połączy najlepsze cechy każdego pracownika.

Po pierwsze, musimy zdefiniować, czym właściwie jest praca zespołowa.

Czym jest praca zespołowa?

Najprościej rzecz ujmując, praca zespołowa to wysiłek grupowy. Jest to grupa ludzi, którzy pracują nad osiągnięciem tego samego celu, nie zważając na indywidualne korzyści. Praca zespołowa i współpraca to w dużej mierze to samo rzeczWspółpraca to sztuka pracy z innymi ludźmi, łączenie pomysłów i sugestii w celu określenia najlepszego sposobu realizacji projektu lub zadania.

A wysokiej jakości W wysokiej jakości zespole nie ma indywidualnych planów działania i nie ma członków zespołu, którzy dbają tylko o siebie, starając się wyróżnić na tle innych, a każdy wykonuje swoje zadania w równym stopniu. Jeśli ktoś ma problemy, inni członkowie zespołu podnoszą go i pomagają mu wrócić na równe nogi. W żadnym momencie nikt nie przypisuje sobie zasług za pracę indywidualną - wysokiej jakości zespół dzieli się zyskami równo między sobą. Razem ponoszą porażki, razem odnoszą sukcesy.

Oczywiście, aby zespół mógł dobrze pracować, musi się skutecznie komunikować między sobą, a także bardzo wyraźnie rozumieć, jaki jest cel zespołu. Do czego dążycie? Wszystko musi być jasne, a przed rozpoczęciem każdego nowego projektu należy określić wyraźne cele.

W ten sposób można ograniczyć zamieszanie i upewnić się, że wszyscy rozumieją drogę do sukcesu.

Jeśli tak wygląda dobra praca zespołowa, to jak wygląda zła praca zespołowa?

Zła praca zespołowa oznacza, że cele nie są osiągane, terminy są ciągle niedotrzymywane, a morale jest na niskim poziomie. Pomiędzy członkami zespołu regularnie dochodzi do konfliktów, walki o dominację, w której celem jest zdobycie miana lidera. Pomysły są często dzielone, a potem ktoś inny przypisuje sobie ich autorstwo, próbując w ten sposób zwrócić na siebie uwagę.

Źle funkcjonujący zespół nie ma tej samej wizji; każdy ma swój własny program i widać to w wynikach pracy zespołu. Słaba komunikacja, brak jasności celów i sprzeczne typy osobowości to powody, dla których praca zespołowa w ogóle nie funkcjonuje.

Jakie są korzyści z pracy zespołowej?

Skoro wiemy już, czym właściwie jest praca zespołowa, dlaczego jest ona tak ważna? Jakie dokładnie korzyści płyną z wprowadzenia środowiska pracy zespołowej w Twoim biurze?

Zobacz ten film, aby poznać kilka pomysłów, zanim przejdziemy do omówienia głównych korzyści w sposób bardziej szczegółowy.

Praca zespołowa pomaga zwiększyć produktywność

Gdy kilka osób pracuje razem, zadania są wykonywane skuteczniej i szybciej, a terminy i cele są raczej dotrzymywane niż niedotrzymywane. Wynika to z faktu, że wszyscy dążą w tym samym kierunku, dzięki czemu praca przebiega płynniej, a jej przyjemnym efektem ubocznym jest lepsza jakość komunikacji.

Wszyscy wiemy, że wydajność jest czymś, na co każda firma zwraca baczną uwagę. Związek między produktywnością a morale jest również bardzo realny, o czym będziemy mówić nieco bardziej szczegółowo za chwilę. Wzrost produktywności, jaki przynosi firmie praca zespołowa, w dłuższej perspektywie przekłada się na zyski, a także sprawia, że błędy zdarzają się rzadko.

Praca zespołowa pomaga stworzyć system wsparcia w środowisku biurowym

Istotą zespołu jest to, że ma on jeden jedyny cel i wszyscy razem pracują na jego osiągnięcie. Jeśli jeden z członków zespołu ma problemy, inni przejmują część pracy i pomagają mu przetrwać trudny okres. Zwiększa to zaufanie i tworzy rodzinną atmosferę.

Jest to o wiele lepsza alternatywa niż przekonanie, że jest się osamotnionym, jeśli chodzi o obciążenie pracą. obciążenie pracą, i że musisz to zrobić, bo w przeciwnym razie pojawią się kłopoty. Wspólna praca w zespole oznacza, że tworzycie coś razem, a to sprawia, że nikt nie czuje się zestresowany ani samotny.

Praca zespołowa zwiększa kreatywność i liczbę innowacyjnych pomysłów

Podczas sesji współpracy przy stole w sali konferencyjnej z kierownictwem kablowym na pierwszy plan mogą wysuwać się różne ciekawe i niepowtarzalne pomysły. Wspólne analizowanie pomysłów oznacza, że występuje efekt domina - ktoś wpadnie na jakiś pomysł, a potem ktoś inny wymyśli kolejną sekcję, która go uzupełni, potem kolejną i tak dalej.

Zanim się obejrzysz, będziesz miał szereg prawdziwie innowacyjnych pomysłów do potencjalnego wdrożenia, które mogą pomóc Ci w rozwiązaniu złożonych problemów, a może nawet w rozwinięciu istniejących produktów i usług na wyższy poziom. W walce o pokonanie konkurencji innowacyjność jest jedną z tych rzeczy, których najbardziej potrzebujesz.

Praca zespołowa pomaga stworzyć przyjemne środowisko pracy, w którym panuje wysokie morale

Duże M - morale. Morale jest ważne na wiele różnych sposobów, nie tylko dlatego, że dzięki niemu środowisko pracy staje się przyjemne. Jeśli tak jest, pracownicy są szczęśliwsi, bardziej produktywni, bardziej otwarci na nowe pomysły, popełniają mniej błędów i pracują nieco ciężej niż w innym przypadku.

Wszyscy dobrze się dogadują, nikt nie czuje się zestresowany ani pozostawiony samemu sobie, wszelkie problemy są rozwiązywane zespołowo, a na twarzach pracowników jest więcej uśmiechu niż smutku. Oczywiście stworzenie odpowiedniego środowiska pracy zespołowej jest czymś, co idzie w parze z podnoszeniem morale, więc należy zwrócić uwagę na jasne, modne meble biurowe jako jedną z możliwości. Więcej na ten temat później!

Praca zespołowa pomaga zatrzymać doświadczonych pracowników i przyciąga nowe talenty

Jeśli morale są wysokie, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że obecni pracownicy pozostaną w firmie, niż że przeniosą się do konkurencji lub zupełnie gdzie indziej. Co więcej, nowe talenty z większym prawdopodobieństwem zostaną przyciągnięte do Twojej firmy, ponieważ wydaje się ona wspaniałym miejscem pracy!

Milenialsi, w szczególności, przy wyborze miejsca pracy szukają możliwości pracy zespołowej i współpracy. Jeśli możesz im to zaoferować, będziesz mógł skorzystać z doświadczenia obecnych pracowników, a także z nowych pomysłów i świeżego spojrzenia nowych pracowników.

Praca zespołowa pomaga tworzyć silne relacje w pracy

Gdy członkowie zespołu są zadowoleni, pracują razem, osiągają dobre wyniki i dążą w tym samym kierunku, będą się dobrze dogadywać. Pomaga to w budowaniu silnych i pozytywnych relacji w pracy i ogranicza ryzyko konfliktów. Oczywiście od czasu do czasu będą się zdarzać nieporozumienia, ale jest o wiele bardziej prawdopodobne, że zostaną one szybko zażegnane, nie spowodują poważnych problemów w biurze i nie zaczną wpływać na wydajność.

Ponadto, gdy dobrze dogadujesz się ze swoimi współpracownikami, o wiele chętniej wstajesz i idziesz do pracy, po prostu dlatego, że lubisz pracować z ludźmi, których masz wokół siebie.

Praca zespołowa przyczynia się do poprawy jakości usług świadczonych klientom

Wysoka wydajność, morale, nowe pomysły i mniejsza liczba błędów - wszystko to przyczynia się do poprawy jakości usług świadczonych klientom. Oznacza to, że z Twoimi towarami i usługami związany jest wysokiej jakości produkt w zakresie obsługi klienta, a klienci chętniej pozostaną z Tobą, zamiast odchodzić do konkurencji.

Nowe pomysły, które pojawiają się przy owalnym stole w sali konferencyjnej podczas sesji burzy mózgów, pomagają również pomaga w tworzeniu nowych ulepszeń obecnych produktów i usług, co przynosi ogromne korzyści klientom.

Praca zespołowa pomaga podnieść poziom pewności siebie pracowników

Pracując w zespole, nieśmiali lub cisi pracownicy czują się w "bezpiecznym" środowisku, dzięki czemu mogą się otworzyć i w pełni wykorzystać swój potencjał. Zwiększa to ich ogólną pewność siebie, ale także pewność siebie wszystkich członków zespołu.

Gdy zespół osiąga wyniki, dobrze sobie radzi i otrzymuje grupowe pochwały za swoją pracę, pewność siebie i morale idą w parze - rosną i wpływają na wszystko w pozytywny sposób.

Praca zespołowa zapewnia ochronę w przypadku problemów kadrowych

W większości przypadków praca zespołowa pozwala na pewną elastyczność w obsadzaniu stanowisk. Dzieje się tak dlatego, że większość pracowników zna role swoich kolegów na tyle dobrze, by móc je pełnić podczas pracy zespołowej. W przypadku nagłej potrzeby zatrudnienia można więc przesunąć pracowników, aby pomóc im w krótkim czasie, unikając problemów z wydajnością.

Jak widać, praca zespołowa ma wiele plusów, ale czy są jakieś minusy?

Czy są jakieś minusy pracy zespołowej?

Jest jeden główny potencjalny minus pracy zespołowej, ale łatwo go wyeliminować, jeśli wszyscy mają odpowiednie nastawienie.

Podczas pracy z innymi ludźmi zawsze istnieje możliwość wystąpienia konfliktu. W zależności od cech osobowościowych może to być coś, co udaje się szybko rozwiązać, lub coś, co ciągnie się i powoduje problemy w całym zespole.

Członkowie zespołu muszą pamiętać, że każdy jest odpowiedzialny za sukces zespołu i wszelkie pochwały, które z niego płyną. Nikt nie jest wart więcej niż zespół i wszyscy są sobie równi. Gdy tego nie rozumiemy, może to powodować problemy, zwłaszcza gdy członkowie zespołu próbują przypisywać sobie zasługi za czyjeś pomysły.

Oczywiście mamy nadzieję, że wszyscy w zespole rozumieją główny cel zespołu i dobrze ze sobą współpracują, ale ludzie czasami nie rozumieją się nawzajem i mogą pojawić się problemy!

Kluczem do pokonania tego potencjalnego minusu jest zrozumienie zasad rozwiązywania konfliktów oraz otwarta i szczera komunikacja.

Obejrzyj ten film, który mówi o tym, jak w zdrowy i otwarty sposób pokonywać konflikty.

Ten potencjalny problem jest jedynym prawdziwym minusem pracy zespołowej, który można łatwo przezwyciężyć, stosując odpowiednie podejście. Ludzie od czasu do czasu się ścierają i nawet najlepsi przyjaciele mogą się czasem źle zrozumieć lub obrazić za coś, co nie miało na celu wywołania problemu.

Większość drobnych konfliktów udaje się zażegnać w ciągu godziny lub dwóch, ale upewnienie się, że pracownicy rozumieją, że cel zespołu jest ważniejszy niż wszystko inne, pomoże Ci uniknąć tych potencjalnych problemów.

Czy nadal jest miejsce na pracę indywidualną?

Kiedy tak dużo mówi się o pracy zespołowej, można by pomyśleć, że nikt już nie musi pracować indywidualnie.

W rzeczywistości nie jest to prawdą.

Wciąż jest miejsce na pracę indywidualną, ale praca zespołowa ma większe znaczenie.

Skupienie się na zadaniu i wypracowanie najlepszego sposobu podejścia do niego to zwinny sposób pracy, który obejmuje zarówno pracę zespołową, jak i indywidualną. Pracownik przyjrzy się pracy, którą musi wykonać, lub zadaniu z puli zadań, i zdecyduje, czy to konkretne zadanie najlepiej wykonać samodzielnie, np. siedząc w cichym miejscu, być może w zacisznym kącie przy fotelu biurowym, czy też w miejscu, w którym może otwarcie współpracować z innymi członkami zespołu.

Oczywiście oznacza to, że przestrzeń biurowa musi być dość płynna, być może z wykorzystaniem modułowych biurek, które można przemieszczać. Dobrym rozwiązaniem są strefy, np. miejsca, w których pracownicy mogą wykonywać spokojną pracę, z wydzielonymi przestrzeniami do współpracy i burzy mózgów. Nieco więcej o tym, jak zwinna przestrzeń robocza pasuje do pracy zespołowej, powiemy nieco później.

Na razie, jednakzdaj sobie sprawę, że praca indywidualna nie jest w żadnym wypadku niepotrzebna, a polega po prostu na podjęciu zadania i zastanowieniu się nad najlepszym sposobem podejścia do niego. Nadal można pracować w zespole, ale po prostu koncentrując się na pracy indywidualnej w danym dniu lub w ciągu kilku dni. Może to dotyczyć wielu członków zespołu w tym samym czasie; praca zespołowa nie polega wyłącznie na burzy mózgów i współpracy przez 100% czasu - pomysły powstałe podczas takich sesji muszą być gdzieś po drodze wdrażane!

8 najważniejszych cech skutecznego zespołu

Do tej pory wiele dowiedzieliśmy się o pracy zespołowej, ale jeśli próbujesz stworzyć własny zespół roboczy, jaki model powinieneś wybrać? Jak w praktyce wygląda dobry zespół?

Główne cechy udanego zespołu to:

  1. Jasno komunikują się między sobą
  2. Jest lider, który pomaga inspirować i kierować zespołem jako całością
  3. Wszyscy członkowie zespołu wnoszą swój sprawiedliwy i równy wkład
  4. Wszyscy koncentrują się na wyznaczonych celach zespołu i wspólnie osiąganych wynikach
  5. Gdy jeden członek zespołu ma trudności, pozostali pomagają mu je wspierać
  6. Cały zespół jest dobrze zorganizowany
  7. Zespół składa się z różnych osobowości, które mają różne spojrzenia na różne tematy i zadania
  8. Członkowie zespołu czerpią przyjemność ze wspólnej pracy, a nawet mają przy tym trochę zabawy!

Jeśli próbujesz stworzyć zespół, który będzie wyglądał tak jak ten, sprawdź tę interesującą infografikę, która przedstawia 10 sposobów na rozpoczęcie budowania kultury zespołowej w swoim miejscu pracy.

Źródło: https://blog.teamwork.com/infographic-10-ways-build-team-relationships/

Jak widać, budowanie udanego zespołu polega w dużej mierze na zaufaniu do pracowników, że potrafią dobrze ze sobą współpracować i są dojrzali do pokonywania przeszkód i potencjalnych konfliktów, które mogą pojawić się po drodze. Niezależnie od tego, czy siedzą przy tanich biurkach biurowych, czy współpracują przy śpiewających i tańczących biurkach z regulacją wysokości, pracownicy powinni mieć tę samą wizję, która musi być im przekazana przez lidera.

Lider zespołu nie powinien być kimś, kto wydaje rozkazy i obniża morale, ale kimś, kto inspiruje zespół do cięższej pracy, do pójścia o krok dalej i zrobienia czegoś lepszego.

Liderem może być ktoś, kto pracuje w zespole, lub ktoś, kto nadzoruje działania i służy radą, gdy sprawy stają się trudne lub przeszkody utrudniają pozytywną pracę zespołu. Musi to być osoba, która bardzo dobrze rozumie cel zespołu i która potrafi regularnie przypominać członkom zespołu o tym celu, w ciekawy i wyjątkowy sposób.

Sukces zespołu zależy nie tylko od jego członków i tego, jak dobrze ze sobą współpracują, ale także od lidera zespołu i tego, jak dobrze inspiruje i prowadzi swoich pracowników w ich codziennej pracy.

Jak łączyć typy osobowości w zespole

W poprzedniej części wspomnieliśmy, że jedną z cech udanego zespołu jest jego różnorodność - członkowie są zróżnicowani, mają różne poglądy i opinie. Czasami jednak zdarza się, że różne typy osobowości mogą się ze sobą zderzać. Jak już wspomnieliśmy, konflikt jest jedną z największych pułapek w pracy zespołowej, z jaką można się spotkać.

Oczywiście Twoi pracownicy to dorośli ludzie, którzy rozumieją, że każdy jest inny. Cierpliwość, zrozumienie i jasna komunikacja są oczywiste, ale w jaki sposób można zapewnić połączenie w zespole odpowiednich typów osobowości, a tym samym uniknąć poważnych konfliktów, które mogłyby spowodować, że cel zespołu zostałby zapomniany?

Zanim przejdziemy do tego interesującego tematu, obejrzyj film, który opowiada o 4 temperamentach, czyli typach osobowości, które można spotkać przy biurku.

Mitem jest, że ekstrawertycy i introwertycy nie potrafią się dogadać. Mitem jest również to, że introwertycy nie wnoszą wkładu w sesje współpracy. Twoi pracownicy są dorośli i dlatego mogą współpracować z innymi dorosłymi, zmieniając odpowiednio swoje podejście. Należy jednak uważać, by nie stworzyć zespołu, w którym będzie zbyt wielu bardzo cichych lub wręcz nieśmiałych pracowników. W takim przypadku wyniki pracy takiego zespołu będą prawdopodobnie słabsze.

Nie chodzi o to, że pracownicy nie są utalentowani lub nie mają pomysłów, ale o to, że mogą potrzebować towarzystwa bardziej doświadczonych lub nieco bardziej otwartych osób, aby wydobyć ich ze skorupy i dodać im pewności siebie. Dobrą mieszanką jest łączenie pracowników cichych lub nieśmiałych z bardziej ekstrawertycznymi. Oczywiście nie oznacza to kogoś, kto jest niezwykle śmiały i głośny, ale kogoś, kto nie boi się przemawiać przed tłumem lub kogoś, kto chętnie współpracuje.

W tym przypadku typy osobowości będą się mieszać i uczyć od siebie nawzajem. Ekstrawertyk nauczy się, jak być kreatywnym w cichszy sposób i być może będzie więcej słuchał, a introwertyk zyska pewność siebie, która pozwoli mu mówić nieco więcej i wyrażać swoje pomysły.

To samo można powiedzieć, projektując plan siedzeń w biurze. Jeśli chcesz wydobyć ze swoich pracowników to, co najlepsze, oceń ich osobowość, a następnie posadź ich blisko kogoś, kto pomoże im uporać się z potencjalnymi słabościami i przekształcić je w mocne strony.

Kilku ekstrawertyków w jednym zespole może zamienić się w bitwę. Oczywiście zależy to od poszczególnych osób, ale jeśli masz trzech lub czterech bardzo głośnych, bardzo silnych i mających swoje zdanie pracowników, mogą oni zacząć walczyć o dominację, zamiast się ze sobą zgrać.

Chodzi o to, aby osiągnąć równowagę i nie jest to tak trudne, jak się wydaje!

Jak efektywnie prowadzić burzę mózgów w zespole

Duża część udanej pracy zespołowej sprowadza się do zdolności do swobodnej i kreatywnej burzy mózgów, bez ograniczeń. Wysokiej jakości praca zespołowa oznacza możliwość swobodnego wyrażania swoich pomysłów i sugestii, bez obawy, że zostaną ocenione lub wyśmiane.

Ważne jest, aby w żadnym zespole nie było ani odrobiny osądzania, gdy ktoś wpadnie na jakiś pomysł, a każdy powinien czuć się swobodnie i bez skrępowania wypowiadać swoje zdanie. Jak więc można to zapewnić?

Wszystko sprowadza się do tego, by wiedzieć, jak skutecznie prowadzić burzę mózgów, a jednocześnie starannie łączyć typy osobowości, o czym wspomnieliśmy w poprzedniej części.

Zapoznaj się z infografiką, która pokazuje, jak uprościć burzę mózgów na wysokich stołkach w strefie współpracy, aby uzyskać bardzo dobre wyniki.

Źródło - http://creativitywise.com/blogpost-brainstorming-made-simple/

Wydzielenie specjalnego miejsca na burzę mózgów pomoże w osiągnięciu lepszych wyników, o czym będziemy mówić bardziej szczegółowo w następnej części. Przestrzeń ta powinna być swobodna, kreatywna i relaksująca. Pomyśl raczej o krzesłach siatkowych niż ergonomicznych, a także o meblach biurowych, które pozwalają członkom zespołu wstawać, chodzić, realizować pomysły i wykazywać się innowacyjnym myśleniem.

Jakby się nad tym zastanowić, burza mózgów jest źródłem najlepszych pomysłów. Jest to reakcja łańcuchowa, która umożliwia omawianie nowych propozycji i zabawę nimi. Gdy pomysł zostanie przedstawiony, reszta zespołu może go przeanalizować, wymyślić coś, co można zmienić lub dodać do niego, a na koniec główne idee pozostają Na koniec główne idee pozostają takie same, ale reszta została zmieniona lub uformowana w coś, co rozwiąże początkowy problem.

W takiej przestrzeni musi być dużo świeżego powietrza, miejsca do swobodnego poruszania się i być może biurka o regulowanej wysokości, aby komputery mogły być wykorzystywane do dodatkowych badań. Tego typu przestrzeń musi różnić się od reszty biura, co pozwoli na rozkwit i rozwój nowych pomysłów.

Jak stworzyć idealne środowisko pracy zespołowej

Podkreśliliśmy już, że miejsce do burzy mózgów musi być jasne, kolorowe i kreatywne, ale co z resztą przestrzeni? Jeśli chcesz stworzyć środowisko pracy zespołowej, jak je udekorować i wyposażyć, aby osiągnąć najlepsze rezultaty?

Wcześniej wspomnieliśmy o zwinnej przestrzeni roboczej i o tym, że koncentruje się ona bardziej na zadaniu i najlepszym sposobie podejścia do niego. Ten sam sposób myślenia można wykorzystać podczas projektowania środowiska pracy zespołowej. Podstawą są tu strefy.

We współczesnym projekcie biura zwinna przestrzeń robocza składa się zazwyczaj z następujących stref:

  • Cichy obszar roboczy do indywidualnej pracy w ścisłym gronie. Można tu zastosować ekrany lub przegrody.
  • Obszar współpracy, w którym można przeprowadzić burzę mózgów bez obawy o zakłócanie spokoju reszty biura, być może z panelami akustycznymi pochłaniającymi część hałasu
  • Przestrzeń do przerw, w której pracownicy mogą odpocząć podczas przerw, ale która może również pełnić funkcję mniejszej, doraźnej przestrzeni do współpracy
  • Strefa dotykowa, która może być wykorzystywana do szybkich spotkań przed i po spotkaniach lub dla pracowników zdalnych do podrzucania pracy/ omawiania problemów
  • Miejsca spotkań z krzesłami biurowymi lub innymi specjalnymi meblami do sal konferencyjnych

Pierwsze trzy części tego modelu pracy zwinnej są idealne do stworzenia w Twojej przestrzeni atmosfery pracy zespołowej, a jest to zaskakująco łatwe do zrobienia! Tego typu przestrzeń ułatwia członkom zespołu omawianie problemów i pomysłów, bez ograniczeń i obaw o przeszkadzanie tym członkom, którzy muszą skoncentrować się na pracy.

Oczywiście w grę wchodzi również wystrój. Należy zastanowić się, jaki kolor najlepiej pasuje do środowiska pracy zespołowej, a następnie a następnie jak jak wykorzystać rośliny i inne przedmioty, aby stworzyć atmosferę kreatywności.

Żółty jest znany jako kolor twórczy, a niebieski i zielony również inspirują kreatywność i spokój. Czerwony kojarzy się z działaniem i ogniem, więc być może nie jest to najlepszy wybór, jeśli chcesz mieć spokojną i opanowaną przestrzeń do pracy zespołowej!

Warto również dodać kilka roślin biurowych, aby zapewnić dodatkowe oczyszczanie powietrza, zwiększyć produktywność i nadać przestrzeni ogólnie atrakcyjny wygląd. przestrzeni. Co powiesz na cytaty na ścianach, aby jeszcze bardziej zainspirować swój zespół?

Tak naprawdę chodzi o to, aby myśleć nieszablonowo i stworzyć przestrzeń, która przemówi do Twojego zespołu i zainspiruje go do przekraczania własnych ograniczeń dla dobra wspólnego celu zespołu. Postaw na swobodną, ale profesjonalną atmosferę w swoim biurze, a zauważysz, że poprawi się również morale, ponieważ biuro jest przyjemnym miejscem pracy.

Na stronie Oczywiście, Upewnij się, że temperatura w biurze jest odpowiednia, a do pomieszczenia wpada dużo świeżego powietrza. przestrzenii czy oświetlenie jest przyjemne dla oczu. Pamiętając o tych drobnych, ale podstawowych szczegółach, stworzysz idealną przestrzeń, która pozwoli Ci przenieść wysiłki zespołu na wyższy poziom.

Podsumowanie

I tak oto mamy już wszystko, co należy wiedzieć o tym, jak stworzyć środowisko pracy zespołowej, jak je wyposażyć we właściwe meble biurowe, jaki wystrój jest potrzebny oraz jakie umiejętności i cechy należy rozwijać.

Naprawdę niewiele jest negatywnych stron przyjęcia w swojej przestrzeni atmosfery pracy zespołowej, a jedynym potencjalnym problemem jest konflikt. Jeśli tylko uda Ci się dobrze połączyć zespoły i wyposażyć je w umiejętności pozwalające rozładować ewentualny konflikt, możesz liczyć na pozytywne rezultaty od początku do końca.

Zobacz również
Artykuły biurowe

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, powinieneś po prostu zapytać. Ale jeśli temat jest nieco sporny lub osoba, którą pytasz, nie czuje się komfortowo...

Wstęp Dlaczego warto pracować w domu? 5 zalet pracy w domu kontra 5 wad 4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu Dlaczego potrzebujesz domowego biura 7 rzeczy...

Podczas gdy ty no musisz projektować pełno na handlowy biurze gdy ty wybierasz pracować od domu, ty potrzebujesz mieć everything pod ręką w celu zostawać produktywnym i unikać tamte...