25 września 2022 Artykuły biurowe
Czy anonimowe badania satysfakcji kiedykolwiek działają?

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, powinieneś po prostu zapytać. Ale jeśli temat jest nieco sporny lub osoba, którą pytasz, nie czuje się komfortowo, mówiąc Ci szczerą prawdę, jak możesz być pewien, że odpowiedź, którą otrzymasz, jest wiarygodna?

Jeśli chodzi o wprowadzanie ulepszeń w pracy i dążenie do całkowitego sukcesu biznesowego, musisz dowiedzieć się, jak Twoi pracownicy oceniają swoją pracę. Musisz wiedzieć, co lubią, czego nie lubią i co ich zdaniem można by poprawić.

Problem w tym, że jeśli Twoi pracownicy chcą powiedzieć Ci prawdę, ale czują, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za powiedzenie Ci czegoś mniej niż korzystnego, po prostu zachowają to dla siebie. Oczywiście, prawda jest taka, że nie będą mieli kłopotów z byciem szczerym, ale łatwo jest to powiedzieć, ale nie tak łatwo jest to poczuć, kiedy to Ty masz powiedzieć coś, co może zdenerwować Twojego menedżera!

Dobrym sposobem na obejście tego problemu jest stworzenie ankiety satysfakcji i poproszenie pracowników o jej anonimowe wypełnienie. Ale czy to kiedykolwiek naprawdę działa?

Chociaż powinno, zawsze będzie trochę wątpliwości co do tego, czy ankieta jest anonimowa czy nie. Jeśli istnieje jakakolwiek sugestia, że odpowiedzi mogą być przypisane do konkretnego pracownika, prawdopodobieństwo, że będzie on z Tobą szczery jest znacznie mniejsze. W takim przypadku, jeśli zamierzasz przeprowadzić tego typu ankietę, musisz to jak najbardziej wyjaśnić i upewnić się, że nie śledzisz odpowiedzi. Jeśli chcesz poznać prawdę, musisz być przygotowany na to, że odpowiedzi będą dobre, złe i ewentualnie brzydkie. Jeśli nie chcesz tego usłyszeć, nie pytaj!

Tak więc, chociaż zawsze będzie trochę zamieszania wokół anonimowych ankiet, jeśli upewnisz się, że robisz to dobrze, mogą one być bardzo dobrym sposobem na pozyskanie pomysłów, sugestii i szczerości na temat miejsca, w którym pracujesz. Następnie możesz zebrać wszystkie informacje i wprowadzić pozytywne zmiany w środowisku, w którym pracują Twoi pracownicy oraz w sposobie funkcjonowania firmy.

Zobacz również
Artykuły biurowe

Wstęp Dlaczego warto pracować w domu? 5 zalet pracy w domu kontra 5 wad 4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu Dlaczego potrzebujesz domowego biura 7 rzeczy...

Podczas gdy ty no musisz projektować pełno na handlowy biurze gdy ty wybierasz pracować od domu, ty potrzebujesz mieć everything pod ręką w celu zostawać produktywnym i unikać tamte...

Praca w domu ma swoje zalety, to pewne. Jednak praca w domu ma również swoje minusy. Aby być produktywnym w swoim domowym biurze, musisz je odpowiednio skonfigurować. Nawet najmniejszy błąd w...