10 maja 2022 Artykuły biurowe
Promowanie różnorodności w miejscu pracy

W dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jesteśmy zmuszeni do poruszania tematów takich jak różnorodność i równość w miejscu pracy. Zachęcanie i promowanie różnorodności w każdym miejscu pracy jest koniecznością i jednym z filarów efektywnego, wysokiej klasy środowiska biurowego.
Ale jak to zrobić?

Oto kilka krótkich wskazówek:

  • Nie bój się mówić o różnic ach - dostrzeganie różnic między ludźmi jest jak najbardziej w porządku, pod warunkiem, że nie staje się to sposobem na ich identyfikację i nie odbywa się w sposób uwłaczający. Rozmawiając o różnicach, możemy się na nich uczyć i stać się bardziej akceptowalni. Dotyczy to wszystkich w miejscu pracy, także kadry kierowniczej zasiadającej za biurkami.
  • Oferuj szkolenia z zakresu różnorodności - szkolenia z zakresu różnorodności powinny być częścią obowiązkowego programu szkoleń dla wszystkich pracowników.
  • Upewnij się, że pracownicy otrzymują szanse w oparciu o swoje talenty i możliwości - To chyba oczywiste, ale niezależnie od płci, wieku czy jakiejkolwiek innej "różnicy", pracownicy powinni otrzymywać odpowiednie szanse w oparciu o swoje umiejętności, talenty i potencjał, bez widocznych uprzedzeń.
  • Upewnij się, że kultura biurowa jest sprzyjająca integracji - Monitoruj atmosferę w biurze i szybko rozwiązuj wszelkie problemy.
  • Zapewnij efektywną i zróżnicowaną współpracę - Od czasu do czasu zmieniaj umeblowanie biura, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z innymi pracownikami.

Szkolenia dla pracowników i dbanie o to, by kultura miejsca pracy była w pełni równa, sprawi, że wszyscy będą traktowani sprawiedliwie i jednakowo, niezależnie od wszelkich kwestii związanych z różnorodnością. Kiedy pracownicy współpracują, każdy powinien być wysłuchany w równym stopniu, a kiedy zatrudniani są nowi, międzynarodowi pracownicy, należy zapewnić im wsparcie, aby szybko się zaaklimatyzowali. Nie są to zagadnienia z dziedziny nauki o rakietach, ale często są pomijane, a mogą mieć wpływ na różnorodność.

Zobacz również
Artykuły biurowe

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, powinieneś po prostu zapytać. Ale jeśli temat jest nieco sporny lub osoba, którą pytasz, nie czuje się komfortowo...

Wstęp Dlaczego warto pracować w domu? 5 zalet pracy w domu kontra 5 wad 4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu Dlaczego potrzebujesz domowego biura 7 rzeczy...

Podczas gdy ty no musisz projektować pełno na handlowy biurze gdy ty wybierasz pracować od domu, ty potrzebujesz mieć everything pod ręką w celu zostawać produktywnym i unikać tamte...