Mylić się jest rzeczą ludzką, ale potem należy te błędy poprawić. W niektórych przypadkach wystarczy najzwyklejsza gumka, ale czasami trzeba sięgnąć po znacznie silniejsze środki.
Gumki
Najzwyklejsze gumki wszyscy znają na pewno z czasów szkolnych. Jest to po prostu kawałek odpowiedniej substancji, coraz częściej syntetycznej, którą pociera się o ślad pisma i w ten sposób usuwa się go z zapisanej powierzchni. Dla zwykłych ołówków o twardości HB można wykorzystywać gumki miękkie, ale kiedy potrzeba zmazać ołówek twardszy lub ślad długopisu, trzeba użyć odpowiednio twardszej gumki. Dla wygody dobre gumki posiadają papierowe obłożenie lub jakąś plastikową obudowę. Istnieją też gumki uniwersalne, dwustronne, które z jednej strony gumują ołówek, a z drugiej strony długopis. Trzeba też pamiętać, że gumowanie nie jest zbyt przyjazne dla papieru.
Korektory
Stosowanie gumek zawsze w jakimś stopniu uszkadza papier i jeśli na to nie możemy sobie pozwolić, powinniśmy wykorzystać korektor. Praca z korektorem polega po prostu na naniesieniu na zapisaną powierzchnię białego śladu, po którym najczęściej można znowu pisać. Robi się to na jeden z trzech sposobów: poprzez płyn, pisak lub pasek.
Korektory płynne
Jest to najtańsze i zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, chociaż podstawowe założenie mówi, że powinno się ich raczej używać do dużych przestrzeni. Płynny korektor nakłada się pędzelkiem, po czym płyn wysycha i powierzchnia jest de facto zamalowana. Jest to jednak umiarkowanie wygodne, bo płyn się może rozlać, pędzelek zaschnąć, a ekologiczne korektory na bazie wody wysychają bardzo powoli.
Pisaki
Pisaki to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ dostajemy płynny korektor schowany w obudowie podobnej do flamastra. W środku jest kulka, która pozwala na lepsze zmieszanie korektora przed użyciem, a wąska końcówka umożliwia całkiem szczegółowe korygowanie nawet niewielkich błędów miejscowych lub w niewielkim pasku. Ważne jest, by końcówka była metalowa, co ułatwia dozowanie korektora i rozprowadzanie go dokładnie tak, jak tego potrzeba.
Taśmy
Największą zaletą korektorów taśmie jest to, że są bardzo schludne i nie trzeba czekać na ich zaschniecie. Nic nimi nie pobrudzimy, a one nie stracą swoich właściwości. Tasiemka nawinięta jest na szpulę przezroczystej obudowie, a my nanosimy ją bezpośrednio na korygowane miejsce. Natychmiast można potem po nim pisać. Dostępne na rynku taśmy mają rożną szerokość i długość, co w pewnym zakresie zmniejsza jedyną wadę takiego rozwiązania, którą jest raczej ograniczona elastyczność w wyborze obszaru, jaki może zostać skorygowany. Wyschnięcie taśmy nie jest tutaj jakimś poważnym ryzykiem, ale mimo wszystko istnieją korektory taśmowe posiadające przed tym specjalne zabezpieczenie poprzez chowaną głowicę podajnika taśmy.