10 lutego 2016 Artykuły biurowe
Rodzaje i opis taśm.

Opisy taśm jakie przedstawimy poniżej odnoszą się przede wszystkim do takich, które są najczęściej używane w biurze, choć koncepcji i możliwości ich zastosowania jest o wiele więcej, jednak nie będziemy się nad wszystkimi rozwodzić z braku czasu. Spotkać można naprawdę bardzo ciekawe aplikacje taśm, wszystko zależy od ludzi którzy z nimi pracują, ale dziś skupimy się tylko nad jedną ścieżką ich stosowania i posegregujemy je ze względu na cechy materiałowe jakie posiadają.

Taśmy przezroczyste. Są to taśmy które najczęściej można spotkać i znaleźć w każdym biurze. Mają formę rolki, na którą nawinięty jest pasek sztucznego tworzywa pokryty klejem o bardzo różnej szerokości, a najczęściej jest to przedział od 12 do 24 mm. W przypadku tych taśm o jakości świadczy poziom przezroczystości, im bardziej krystaliczne tym są lepsze.

Taśmy matowe. Są to taśmy barwione, najczęściej białe, mleczne lub jasno beżowe, po których z łatwością można pisać. Bardzo dobrze się łączą z powierzchnią nie uszkadzając jej, a po aplikacji są praktycznie niewidoczne.

Taśmy dwustronne. To są taśmy jakich możemy użyć chcąc skleić dwie osobne części o gładkiej powierzchni. Jej użycie nie jest skomplikowane, trzeba nanieść taśmę na jedną powierzchnię, ściągnąć specjalną warstwę zabezpieczającą i dokleić drugi element. Rozmiarów tej taśmy mamy całą gamę i z łatwością można ją dopasować do formatu jaki jest nam potrzebny.

Taśmy odklejane, inaczej nazywane removable. Mają bardzo cenną cechę, a mianowicie mogą być używane kilkakrotnie, co daje im znaczną przewagę nad pozostałymi rodzajami taśm. Dostępne także w kilku rozmiarach.

Taśmy do montażu, czyli piankowe. Jest to inny rodzaj taśmy dwustronnej, o podobnych cechach, jednak zastosowanie tej taśmy jest polecane do bardziej zaawansowanych i wymagających prac. Świetnie nadaje się do doklejenia dwóch nierównych powierzchni, nie trzeba wcześniej polerować i wyrównywać dwóch osobnych części. Nie jest jednak polecana przy wieszaniu ciężkich elementów.

Czy na rynku są dostępne wzmacniane taśmy? Taśmy wzmacniane. Taśmy specjalnego użytkowania, dla najbardziej wymagających. Mają bardzo dobre właściwości techniczne, są wytrzymałe i mogą być użyte do przytwierdzania cięższych elementów, ponieważ dobrze trzymają się niemal każdej powierzchni. Bardzo dobrze znoszą działanie czynników pogodowych i są odporne na promieniowanie UV.

Taśmy do pakowania. Takie taśmy są dostępne w rolkach o szerokości do 5 cm. Najczęściej wykorzystywane są do pakowania paczek i kartonów, mają różne kolory, a wiele firm używa taśm z własnym nadrukiem czy logo dla identyfikacji swoich przesyłek. Skutecznie zaklejają paczki i bardzo łatwo jest je odkleić po dostarczeniu na miejsce. Odporne na działanie promieni UV, bardzo wytrzymałe i najczęściej używane w firmach wysyłkowych.

Zobacz również
Artykuły biurowe

Oczywiście dostępne dziurkacze mogą się między sobą różnić, ale co do zasady mają one dwa ostrza i tworzą dziury w wielkości 5,5 mm a odległość między dziurkami to 8 cm. W ten sposób...

Może się wydawać, że zszywać to raczej takie niepozorne urządzenie, które jednak jak się bliżej o nim pomyśli będzie bardzo ważne. To takie urządzenia, które pozwalają nam lepiej...

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale potem należy te błędy poprawić. W niektórych przypadkach wystarczy najzwyklejsza gumka, ale czasami trzeba sięgnąć po znacznie silniejsze środki...