15 lutego 2016 Zapisywanie notatek
Rzecz o notesach samoprzylepnych

Bloczek samoprzylepny to taki element, który chyba każdy człowiek kiedyś wykorzystywał. Najczęściej oczywiście możemy spotkać taki wariant, który ma 100 żółtych karteczek, które są w formie kwadratu a górna ich część będzie pokryta klejem co sprawia, że będzie można je wygodnie używać wielokrotnie w różnych miejscach. Jednocześnie będzie się zostawiało śladu w trakcie używania gdy będzie się zmieniać miejsce przyklejenia. Wystarczy zanotować coś na takiej kartce i powiesić ją można praktycznie w każdym miejscu, gdzie będzie nam to odpowiadało. Takie rozwiązanie jest praktyczne i wygodne. Bloczki takie pojawiły się w sprzedaży w 1980 roku i bardzo szybko się rozwinęły. Obecnie są już sprzedawane w różnych rozmiarach oraz kolorach.

Tradycyjne rozmiary to: - 38 x 51 mm - 51 x 76 mm - 76 x 76 mm - 76 x 127 mm - 76 x 102 mm. W sprzedaży znajdują się gładkie bloczki, kratkowane czy też liniowane. Nie ma ściśle określonego kanonu i dużo zależeć będzie od producenta. Każda firma stara się wprowadzać takie propozycje, które będą najlepsze dla klientów. Znajdziemy więc obecnie zróżnicowane propozycje, pośród których wymienić można: - bloczki w różnych kolorach po 100 kartek - wielokolorowe kostki 76 x 76 mm cukierkowe i akwarelowe - minikostki cytrynowe i różowe 51 x 51 mm - wielokolorowe bloczki truskawkowe, wiosenne, morskie, jaskrawe i niebieski - bloczki XL , które mają większy rozmiar po 10 cm szerokości - bloczki kolorowe w kształcie strzałki, chmurki, kwiatka, serca - bloczki ekologiczne - bloczki określonego przeznaczenia z opisami np. Wiadomość, Telefax, Do zrobienia.

Czy bloczki do notatek są potrzebne? Ciekawą propozycją będą bloczki Post-it Super Sticky. Jest to świetne rozwiązanie, które będzie pokryte taką warstwą kleju, która będzie w stanie tworzyć się skutecznie nawet jakieś trudnej powierzchni. W rzeczywistości będzie można przyklejać takie karteczki do różnych powierzchni niestandardowych. Bloczki harmonijkowe Interesującym produktem są bloczki harmonijkowe. Są tutaj propozycje karteczek, które będą pokrywane na przemian na górnej i dolnej części klejem. I tak tworzą harmonijkę. Jak chce się dobrze wykorzystywać takie karteczki to będzie trzeba mieć do nich należy podajnik, by w ogóle dało się z tego rozwiązania korzystać.

Zobacz również
Zapisywanie notatek

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jakie jest najlepsze narzędzie do pisania i często trudno znaleźć na to błyskawiczną odpowiedź. Bardzo trudne jest określenie i wskazanie jednego rodzaju...