22 lutego 2016 Przechowywanie dokumentów
Skoroszyty

Plastikowe albo kartonowe okładki, które mają specjalny mechanizm umożliwiający wpinanie dokumentów to takie rozwiązanie, które daje nam możliwość uporządkowania wszystkich dokumentów przy jednoczesnej niewielkiej pracy z naszej strony. Takie rozwiązanie pozwala nam także skutecznie zabezpieczać wydruki. Zaletą będzie także to, że poza dziurkaczem nie trzeba wykorzystywać innych elementów, by dokumenty zabezpieczyć. Jeśli chodzi o skoroszyty zaciskowe to nawet nie trzeba mieć tutaj dziurkacza i także będzie się dało dokumenty porządkować. Jeśli chodzi o popularne obecnie rozwiązania to często stawia się na takie skoroszyty, które są wykonywane z tworzyw sztucznych.

Przednia okładka będzie często przeźroczysta, a tylna nieprzeźroczysta. Średnio można włożyć do takiego skoroszytu około 200 stron A4. W tych klasycznych skoroszytach dokumenty będą nakładane na specjalne stalowe wąsy a potem dociskane elementem plastikowym. Materiał Obecnie oferowane nam skoroszyty mogą być wykonywane nie tylko z PCV ale również z kartonu. Jest to jednak mniej praktyczne rozwiązanie, ponieważ karton nie będzie nam zapewniał przeźroczystości i nie będzie można szybko zobaczyć jakie dokumenty znajdują się w środku i to sprawi, że praca ze skoroszytem będzie trudniejsza. Gdy chodzi o plastikowe skoroszyty to najczęściej obie okładki będą tutaj plastikowe i mogą mieć charakter przeźroczysty. Producenci mają dla nas wiele różnych firm i można dzięki temu decydować się na jakieś korzystne dla nas rozwiązanie.

Zastosowanie skoroszytów w biurze Paleta barw, które są oferowane jest bardzo duża i można wprowadzić podział kolorystyczny dla konkretnych dokumentów co sprawi, że zdecydowanie łatwiej będzie nam się w tym wszystkim odnaleźć. Mechanizmy spinające Poza tym, że wykorzystuje się tradycyjne wąsy to będą także różne inne mechanizmy, które mogą być wykorzystywane. Jeśli wprowadzone są specjalne ringi podobne do tego co znajdziemy w segregatorach to będzie to wygodne rozwiązanie, które sprawi, że łatwiejsze będzie przeglądanie tych wszystkich dokumentów, które znajdą się w segregatorach. Możliwe będzie także stosowanie ciekawego rozwiązania jakie jest w skoroszytach Bantex, które pozwalają wpiąć nawet 500 kartek a4. Mamy wiele różnych rozwiązań, które ostatecznie mają nam ułatwiać przeglądanie dokumentów i ich zabezpieczanie. Pośród wykorzystywanych obecnie rozwiązań mamy także klipsy zaciskowe, listwy zaciskowe czy też nowoczesne rozwiązania w formie specjalnego mechanizmu zaciskowego.

Zobacz również
Przechowywanie dokumentów

Ilość różnych teczek, które przewinęły się przez nasze ręce, na pewno jest potężna. Mamy teczki ze skrzydłami wewnętrznymi i takie, które rozkładają się jak skoroszyty. Mamy też...

Koszulki na dokumenty to bardzo praktyczne rozwiązanie, które dobrze się sprawdza. Większość z nich przygotowuje się obecnie pod kątem rozmiaru A4, ponieważ takie dokumenty są najczęściej...