25 czerwca 2022 Artykuły biurowe
Praca zdalna - od czego zacząć?

Możliwość niezależnej pracy z dowolnego miejsca na świecie to z pewnością coś, co pociąga większość ludzi.

Czego tu nie lubić? Rano plaża, po południu praca, a wieczorem zwiedzanie. Zorganizuj swój dzień tak, jak uważasz za stosowne, wykonuj swoją pracę i jeszcze zarabiaj na życie.

Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie pracowników zdalnych, ponieważ pozwala to obniżyć koszty i zapewnia większą wydajność. Z biznesowego punktu widzenia pracownicy zdalni nie potrzebują stanowisk biurowych, co pozwala natychmiast zaoszczędzić pieniądze, a ponadto często nie otrzymują takich samych świadczeń pracowniczych jak pracownicy zatrudnieni w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Również w tym przypadku mamy do czynienia z oszczędnością gotówki dla firmy.

Z punktu widzenia pracownika, praca zdalna to wolność, przestrzeń i możliwość ułożenia sobie życia wokół pracy. Oczywiście, istnieją pewne minusy pracy zdalnej; bardzo łatwo jest się rozproszyć podczas podróży dookoła świata, gdzie jest zbyt wiele zabytków do zobaczenia! Jednak jeśli nie wykonasz pracy, po prostu nie dostaniesz wynagrodzenia, a to jest coś, co większość pracowników zdalnych traktuje jak mantrę, motywującą ich do wykonania pracy!

Może to być również trudne, gdy nie ma się biurka i firmy wokół siebie. Praca na niewygodnych kanapach lub w zatłoczonych przestrzeniach co-workingowych to nie wszystko, na co się zanosi, ale jeśli uda Ci się znaleźć złoty środek i odpowiednie dla Ciebie ustawienie, pozostaniesz produktywny, wykonasz swoje codzienne zadania i będziesz w stanie zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać swój styl życia.

Zapoznaj się z tą infografiką, która przedstawia główne korzyści wynikające z wyboru pracy zdalnej.

Źródło - https://lemonly.com/blog/how-to-work-from-home-tips-infographic

Jeśli praca zdalna jest czymś, co chciałbyś odkryć, od czego właściwie zacząć?

Jak zacząć pracę zdalną

Po pierwsze, potrzebujesz stanowiska do pracy zdalnej. Porozmawiaj z przełożonym o możliwości podjęcia pracy zdalnej, a jeśli będzie zainteresowanie, złóż wniosek o elastyczny czas pracy. Nie ma gwarancji, że zostanie to zaakceptowane, ale Twoje miejsce pracy musi przynajmniej wziąć to pod uwagę.

Jeśli nie jest możliwe, aby Twoja obecna praca była wykonywana zdalnie, poszukaj w Internecie ofert pracy zdalnej. Znajdziesz je w wielu różnych miejscach, takich jak media społecznościowe, internetowe portale pracy, strony dla freelancerów, a nawet firmy, w których chciałbyś pracować.

Gdy już znajdziesz pracę zdalną, upewnij się, że masz umowę określającą, czego się od Ciebie oczekuje, jakie korzyści będziesz otrzymywać, ile będziesz zarabiać i jak będziesz zarabiać. Większość zleceń pracy zdalnej jest płatna co miesiąc, a określona kwota jest zazwyczaj przekazywana bezpośrednio przelewem bankowym lub za pośrednictwem aplikacji firm trzecich, takich jak platforma freelancingu, PayPal lub Payoneer. Firmy mają swoje własne preferowane metody płatności, więc upewnij się, że masz szczegółowe informacje na ten temat, zanim się na coś zgodzisz.

Kiedy już wszystko jest załatwione, czas zdecydować, jak zorganizujesz swoje życie zawodowe. Czy będziesz pracować w domu? Czy będziesz stale podróżować, czy też będziesz podróżować doraźnie? Dobrze jest zgromadzić trochę gotówki jako plan awaryjny, jeśli rozważasz podróżowanie w czasie pracy. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć na drodze, więc dobrze jest mieć poduszkę bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o potrzebny sprzęt, to zależy on od roli, jaką chcesz pełnić. W przypadku większości zadań związanych z pracą zdalną wystarczy jednak laptop i dobrej jakości łącze internetowe. Zawsze, gdy planujesz podróż, upewnij się, że połączenie internetowe jest wysokiej jakości - brak połączenia oznacza brak pracy, a brak pracy oznacza brak pieniędzy!

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, pracując zdalnie, jest regularne komunikowanie się z pracodawcą.

Zacznij powoli i stopniowo dojdź do pełnoetatowej pracy zdalnej. Wkrótce będziesz podróżować po świecie i dosłownie będziesz otrzymywać za to pieniądze!

Zobacz również
Artykuły biurowe

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, powinieneś po prostu zapytać. Ale jeśli temat jest nieco sporny lub osoba, którą pytasz, nie czuje się komfortowo...

Wstęp Dlaczego warto pracować w domu? 5 zalet pracy w domu kontra 5 wad 4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu Dlaczego potrzebujesz domowego biura 7 rzeczy...

Podczas gdy ty no musisz projektować pełno na handlowy biurze gdy ty wybierasz pracować od domu, ty potrzebujesz mieć everything pod ręką w celu zostawać produktywnym i unikać tamte...