2 września 2022 Artykuły biurowe
Ostateczny przewodnik po produktywnej pracy w domu

 • Wstęp
 • Dlaczego warto pracować w domu?
 • 5 zalet pracy w domu kontra 5 wad
 • 4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu
 • Dlaczego potrzebujesz domowego biura
 • 7 rzeczy niezbędnych do stworzenia wydajnego biura domowego
 • Jak uniknąć odizolowania od pracy w domu
 • 6 sposobów na produktywność podczas pracy w domu
 • Podsumowanie

W rodzaju pisania, Wielka Brytania właśnie poszedł do drugiego krajowego zamknięcia z powodu wysokich poziomów COVID-19. Wiele osób jest proszonych o pracę w domu, jednak dla wielu nie jest to pierwszy raz. Podczas pierwszej blokady wiosną 2020 roku, wielu pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii opuściło swoje współczesne środowisko biurowe i rozbiło obóz w domu.

Między pierwszym a drugim zamknięciem 24% osób pozostało w domu z powodu COVID-19, jak podaje Office For National Statistics.

Oczywiście, praca w domu nie jest niczym nowym i wiele osób dobrowolnie wybrało tę metodę pracy przed światową pandemią, którą obecnie przeżywamy. Praca w domu, praca zdalna i inne elastyczne metody pracy zyskały na popularności w ciągu ostatniej dekady, a wiele osób preferuje wolność pracy z dala od biura.

Niektórzy ludzie lubią i preferują pracę w domu, jednak niektórzy uważają, że praca w domu po prostu nie jest dla nich. Niezależnie od tego, do której strony się zaliczasz, ważne jest, aby spróbować być tak produktywnym, jak to tylko możliwe w obliczu rozproszenia uwagi i możliwej izolacji. Jeśli jednak potrafisz ominąć te problemy, przekonasz się, że praca w domu może być dla Ciebie idealną opcją, nawet po tym, jak COVID-19 ustąpi na tyle, że będziemy mogli wrócić do jakiejś formy normalności.

Aby pomóc znaleźć trasę, która działa dla Ciebie, ten przewodnik będzie mówić szczegółowo o tym, jak nie tylko pracować w domu, ale jak pracować z domu produktywnie.

Dlaczego warto pracować w domu?

Pod wieloma względami powód pracy w domu sprowadza się do preferencji, jednak w ramach badania Understanding Society COVID-19 przeprowadzonego przez uniwersytety w Cardiff i Southampton, wyniki pokazały, że praca w domu może faktycznie okazać się bardziej produktywna.

W ramach tego badania 41% osób biorących w nim udział stwierdziło, że dla nich praca w domu okazała się równie wydajna jak praca przy zwykłym biurku, a 29% stwierdziło, że udało im się być bardziej wydajnymi. Oczywiście, niektórzy ludzie uważają, że nie jest to możliwe w ich przypadku, jak stwierdziło 30%.

Pod warunkiem, że uda Ci się pokonać potencjalne pułapki pracy w domu, o których powiemy nieco później, prawdopodobnie stwierdzisz, że praca w domu nie wpływa negatywnie na Twoją produktywność.

Istnieje kilka innych powodów, dla których ludzie decydują się na pracę w domu, pomijając pandemię. Główne z nich to:

 • Zmniejszenie kosztów dojazdów do pracy
 • Obowiązki w domu, np. młoda rodzina lub ktoś, kim trzeba się opiekować
 • Osobiste preferencje
 • Bardziej elastyczny sposób pracy
 • Oszczędność pieniędzy w innych obszarach, takich jak ubrania, obiady itp.

Prawdopodobnie wiele osób nawet nie rozważało możliwości pracy w domu, ale wtedy pojawiła się pandemia i wszystko stanęło na głowie. Może się okazać, że wiele z tych osób znalazło nowy sposób pracy, który bardziej im odpowiada i który lubią. Wielu z nich może zdecydować się na kontynuowanie pracy w domu długo po zakończeniu pandemii. Jednak być może równie wiele osób woli nowoczesne biura, czyli przestrzenie do pracy z przerwami, stoły do posiedzeń zarządu i miejsca do współpracy. Jest to całkowicie osobista preferencja, ale w ciągu ostatniego roku znalazła się w centrum uwagi.

Sprawdź tę interesującą infografikę, która pokazuje główne hotspoty pracy domowej w Europie. Jest to wzięte z 2018 roku, więc z pewnością można oczekiwać, że te liczby wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat.

Źródło - https://www.statista.com/chart/20743/share-of-employed-people-who-usually-work-from-home/

Stosując się do jakościowych wskazówek dotyczących pracy w domu, możesz zoptymalizować swoje dni robocze i nauczyć się naprawdę ogarniać ideę zakładania domowego biura i używania go jako centralnego ośrodka.

5 zalet pracy w domu kontra 5 wad

Nie ma idealnego sposobu pracy i nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich opcji. Każdy reaguje inaczej na różne sytuacje. Na przykład, jedna osoba może rozwijać się bardzo dobrze w środowisku współpracy, z dużymi, nowoczesnymi stołami do sali konferencyjnej i dużą ilością miejsca do poruszania się podczas omawiania pomysłów. Inna osoba może jednak uważać, że tego typu środowisko jest nieco onieśmielające lub nie ma wystarczającej struktury i woli standardowe biuro. To się różni w zależności od osoby i dlatego istnieją zarówno zalety, jak i wady pracy w domu.

Zalety

 1. Oszczędność kosztów - Pracując w domu możesz zaoszczędzić pieniądze na dojazdach, ubraniach roboczych, lunchach i drogich kawach itp. Jadłbyś w domu i nie musiałbyś codziennie podróżować do i z pracy własnym samochodem lub komunikacją miejską.
 2. Mniej stresu - Nie musząc dojeżdżać do pracy masz mniej stresu, ale także zmniejszasz regularne problemy biurowe, takie jak konflikt w miejscu pracy, zły projekt biura itp. możesz stworzyć domowe biuro, które odpowiada Twoim potrzebom i dostosować je do tego, jak pracujesz. To całkowicie zindywidualizowane podejście.
 3. Zwiększona produktywność, jeśli dobrze zarządzasz - Jeśli wypracujesz schemat, który Ci odpowiada i możesz uniknąć rozproszenia uwagi i innych problemów (więcej o nich później), może się okazać, że praca w domu jest dla Ciebie bardziej produktywną opcją.
 4. Lepsza równowaga między domema pracą - Dla tych, którzy mają obowiązki w domu, np. są opiekunami, mają młodą rodzinę lub po prostu mają inne obowiązki, które ułatwiają pracę w domu, opcja ta daje znacznie lepszą równowagę między pracą a regularnym życiem domowym. Zmniejsza to również stres, ponieważ nie musisz ciągle myśleć o innych rzeczach, które musisz zmieścić w swoim dniu.
 5. Mniejszy wpływ na środowisko - Nie dojeżdżasz do pracy, więc zmniejszasz swój ślad węglowy. Ma to bezpośredni pozytywny wpływ na środowisko, a jeśli dokonasz odpowiednich zmian w swoim domu, możesz również być bardziej zrównoważony. Oznacza to recykling, upewnienie się, że posiadasz energooszczędny sprzęt i nie pozostawiasz urządzeń elektrycznych w stanie gotowości, gdy ich nie używasz.

Wady

 1. Rozproszenie uwagi - Ten rodzaj pracy może być bardzo nieproduktywny, jeśli się na to pozwoli, po prostu dlatego, że jest wiele czynników rozpraszających. Możesz woleć wykonywać prace domowe, oglądać telewizję w ciągu dnia, twoi przyjaciele mogą przyjść na kawę tylko dlatego, że wiedzą, że jesteś w domu, lub możesz woleć spać do późna, a następnie znaleźć masz mniej godzin, aby zrobić pracę, którą musisz zrobić. Z tego powodu, unikanie tych problemów jest bardzo ważne.
 2. Potrzeba domowego biura - Musisz mieć odpowiednią ilość miejsca, aby stworzyć domowe biuro. Tak, można pracować z kanapy, ale nie jest to najlepszy pomysł pod względem ergonomii, a także nie jest idealny pod względem równowagi między domem a życiem zawodowym. Musisz pracować w innej przestrzeni niż ta, w której mieszkasz, w przeciwnym razie może się okazać, że twój umysł jest zawsze na pracy, lub odwrotnie.
 3. Możliwa izolacja - Praca w domu oznacza pracę w pojedynkę. Dobrą wiadomością jest to, że świat online pozwala nam być lepiej połączonymi niż kiedykolwiek wcześniej, ale nie jest to bezpośredni zamiennik dla posiadania żywej, oddychającej osoby jako sąsiada w pracy, siedzącego na fotelu biurowym obok. Wiele osób na początku zmaga się z izolacją, a następnie ją pokonuje, natomiast niektórym nigdy się to nie udaje.
 4. Ryzyko motywacji i prokrastynacji - Jeśli nie uda Ci się osiągnąć odpowiedniej równowagi, może się okazać, że motywacja jest problemem, a następnie wkrada się prokrastynacja. Praca w domu może być albo bardzo produktywna, albo wyjątkowo bezproduktywna, a wszystko sprowadza się do posiadania dyscypliny i bycia skupionym na zrobieniu tego, co musi być zrobione, w ustalonym układzie pracy.
 5. Problemy z komunikacją - Chociaż zawsze można komunikować się online, czasami może to być trudniejsze niż osobiście. Nie można odczytać mowy ciała w ten sam sposób i może się okazać, że źle rozumiemy instrukcje. Wideorozmowy są dobrym sposobem na przezwyciężenie tego problemu, ale trzeba bardzo mocno skupić się i zaangażować w utrzymywanie kontaktu z biurem.

Ponieważ tak ważne jest, aby wiedzieć, na co się decydujesz, jeśli dobrowolnie wybierzesz pracę w domu, sprawdź ten film, który przedstawia potencjalne minusy w bardziej szczegółowy sposób. Stamtąd możesz dowiedzieć się, jak je skutecznie przezwyciężyć.

4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu

Jednym z głównych minusów pracy w domu jest wysokie prawdopodobieństwo rozproszenia uwagi, gdy próbujesz się skupić na swojej pracy. Jak wcześniej, ważne jest, aby wiedzieć o minusach, tak, że można je pokonać i w tej sekcji mamy zamiar porozmawiać o tym, jak można uniknąć pracy w domu rozpraszacze i pobyt na torze zaznaczyć swoją listę rzeczy do zrobienia na koniec dnia pracy.

Wyeliminuj cyfrowe dystrakcje

Nawet nie myśl o włączeniu telewizora, nawet jeśli właśnie jesz śniadanie! To może łatwo przekształcić się w "tylko pół godziny więcej" i zanim się zorientujesz, straciłeś połowę dnia.

Podczas pracy należy wyłączyć telefon lub wyciszyć go i upewnić się, że nie ma się otwartych platform mediów społecznościowych na laptopie i że wycisza się powiadomienia, które mogą być aktywne. Ponadto nie sprawdzaj zbyt często swoich maili - wyznacz sobie godziny, w których je sprawdzasz i unikaj robienia tego w innym czasie.

Powiedz ludziom, że nie jesteś dostępny

Możliwe, że niektórzy z Twoich przyjaciół i członków rodziny po prostu nie zrozumieją, że to, że jesteś w domu, nie oznacza, że jesteś dostępny na kawę i pogaduszki. Musisz być bardzo stanowczy od samego początku i wyjaśnić, że owszem, jesteś w domu, ale w rzeczywistości pracujesz w tym czasie i musisz trzymać się regularnych godzin pracy. Może to zająć kilka prób, ale trzymaj się tego, aż wiadomość dotrze!

Może się okazać, że warto wyciszyć dzwonek do drzwi, jeśli się go ma, choć w przypadku pukania do drzwi niewiele można zrobić! Jeśli masz biuro w domu, być może na górze lub w jadalni, zamknij za sobą drzwi, aby mniej prawdopodobne było usłyszenie przerw.

Sprawdź tę infografikę, która mówi nieco więcej o tego typu sprawach, jak również o kilku innych zakłóceniach, które możesz napotkać.

Źródło - https://bookkeepers.com/how-avoid-distractions/

Rób regularne przerwy

Może to zabrzmi nieproduktywnie, ale przerwy są ważne dla skupienia i produktywności. Upewnij się, że masz ustalony harmonogram przerw i zawsze je bierzesz. Oznacza to również spożywanie lunchu z dala od biurka, a jeśli możesz wyjść na spacer w tym czasie, to nawet lepiej.

Po prostu upewnij się, że myślisz w ten sam sposób, gdybyś pracował w biurze i musiał być z powrotem przy biurku w biurze projektowym przez określony czas.

Bądź skupiony i miej harmonogram

Ważne jest, abyś traktował swoje dni robocze w domu tak, jak gdybyś wstawał i szedł do biura. Upewnij się, że masz regularny czas, aby wstać, zjeść śniadanie, przygotować się do pracy, w tym ubieranie się. Oczywiście, możesz pracować w piżamie, jeśli chcesz, ale chodzi o to, aby wejść w mentalność pracy, a twoje piżamy mogą ci w tym nie pomóc!

Należy również stworzyć listę rzeczy do zrobienia na dzień i ustawić sobie terminy dla tych zadań, aby pomóc Ci pozostać w harmonogramie.

Dlaczego potrzebujesz domowego biura

Gdziekolwiek pracujesz, musisz być wygodny. Siedząc w łóżku lub na kanapie przez długie okresy czasu, nie ważne czy skupiasz się na pracy czy oglądasz telewizję oznacza, że skończysz z bólem dolnej części pleców i twoje ramiona poczują napięcie. Narażasz się również na ryzyko wystąpienia urazu związanego z powtarzającym się napięciem lub cieśni nadgarstka, po prostu dlatego, że Twoje nadgarstki są zmuszone do przyjęcia nieregularnej pozycji podczas pisania. Na początku może wydawać się to wygodne, ale po krótkim czasie z pewnością odczujesz obciążenie.

Z tego powodu musisz pomyśleć o projekcie domowego biura i stworzyć przestrzeń, z której będziesz mógł korzystać zawsze, gdy będziesz w ciągu dnia pracować.

Jeśli nie masz ogromnej ilości miejsca, nadal możesz stworzyć obszar roboczy, który jest odpowiedni dla Ciebie. Istnieje wiele małych opcji biurka do biura domowego; naprawdę nie potrzebujesz ogromnego biurka wykonawczego do tego celu. Po prostu potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca, aby być wygodne, krzesło, które jest wspierające, z ergonomicznych opcji idealne, biurko, które jest wystarczająco duże, i przechowywania dla wszelkich papierów lub plików, które nie muszą być leżące wokół przestrzeni.

Jeśli chodzi o projekt wnętrza domowego biura, to dobry pomysł, aby spróbować i zrobić to mniej komercyjne niż w zwykłym biurze, ale również zapewnić, że masz "pracy" czuć się do obszaru. Nie powinieneś robić tego zbyt domowo, ponieważ nie rozpoznasz lub nie poczujesz, że powinieneś pracować. Powiedziawszy to, jeśli nie masz wolnego pokoju i musisz mieć biurko w rogu lub zintegrować swoje "biuro" z innym pokojem, potrzebujesz wystroju, aby dobrze się komponował. Dobra wiadomość jest, że pastelowe kolory, takie jak niebieski, zielony i żółty, są idealne dla domu i pracy. Ty możesz także kupować domowych biurowych składowych rozwiązania które mieszają w domowym ustawieniu, tak jak drewniani gabinety.

Tam są niezliczeni domowi biurowi projekt pomysły tam, ja jest po prostu o znajdować jeden który nadaje się ty, ale ja jest zasadniczy że ty masz przynajmniej niektóre przestrzeń pracować od.

Chodzi również o psychologię.

Pracujesz w domu i mieszkasz tam również. Bardzo łatwo jest zatrzeć te granice i naruszyć równowagę między domem a pracą. Kiedy siedzisz na kanapie pod koniec dnia pracy, bardzo łatwo jest przypomnieć sobie o rzeczach, których nie zdążyłeś dokończyć lub o tym, co musisz zrobić jutro, zwłaszcza jeśli spojrzysz na swoje biurko lub laptopa. Podobnie łatwo jest zacząć myśleć o wszystkich rzeczach, które musisz zrobić w domu, gdy pracujesz, jeśli nie jesteś w konkretnej przestrzeni.

Potrzebujesz tej mentalnej separacji między pracą a domem. Z tego powodu, jeśli masz wolny pokój, który możesz wykorzystać, lub może ogród zimowy, którego nie używasz, najlepiej przekształcić go w przestrzeń roboczą, a nie w kącik w jadalni lub salonie. Pracuj z tym, co masz, ale upewnij się, że istnieje pewna ilość separacji między dwoma ważnymi obszarami twojego życia.

Sprawdź ten film, który ma kilka przydatnych wskazówek na temat tego, jak pozostać produktywnym podczas pracy z domowego biura.

7 Niezbędnych rzeczy dla produktywnego biura domowego

Przechodząc od punktu potrzebowania domowego biura, jak można uczynić tę przestrzeń produktywną? W tej sekcji, spójrzmy na 7 kroków, aby stworzyć domowe biuro, które jest nie tylko produktywne, ale gdzieś chcesz pracować w zbyt.

 1. Oddzielenie - Mówiliśmy o tym w naszej ostatniej sekcji, ale jest to bardzo ważne. Musisz mieć pewną ilość separacji między środowiskiem domowym a miejscem, w którym będziesz pracować. Idealny jest wolny pokój lub ogród zimowy, ale jeśli nie masz takiej możliwości, upewnij się, że obszar ten jest w jakiś sposób oddzielony. Zrób to, co możesz, ale istnieje również wiele wyborów biurka narożnego do domu, które pozwalają łatwo umieścić biuro w obszarze, który jest być może niekonwencjonalny.
 2. Wygodne meble - Potrzebujesz krzesła do biura domowego, które wspierają twoje plecy i utrzymują cię w osi podczas pracy. To zmniejszy szanse na rozwój chronicznych warunków bólowych związanych z układem mięśniowo-szkieletowym w czasie. Meble do biura domowego są zaprojektowane tak, aby wtopić się w dom w tych dniach i nie wyglądają tak komercyjnie, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, że cokolwiek wybierzesz nie tylko pasuje do wystroju, ale co ważniejsze, wspiera cię podczas pracy.
 3. Opcje przechowywania - Będziesz potrzebował szafek na dokumenty lub szuflad do przechowywania papierów i plików, których używasz w swojej pracy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, są drewniane szafki te dni, które naprawdę mieszają się w ustawieniach domowych i wyglądają atrakcyjnie jako samodzielny kawałek. Po prostu zrób kilka badań do pomysłów na domowe biuro i wybierz magazyn, którego potrzebujesz, nie idąc OTT - mniej jest prawdopodobnie więcej w tym przypadku.
 4. Silny Internet i linia telefoniczna - Prawdopodobnie nie będziesz potrzebował telefonu stacjonarnego, ale będziesz potrzebował wysokiej jakości Internetu. Oznacza to, że możesz komunikować się za pomocą połączeń wideo i wiadomości, a do rozmowy w zwykły sposób będziesz potrzebował telefonu komórkowego. Przetestuj swoje połączenie internetowe zanim podejmiesz decyzję o pracy w domu i sprawdź, jak możesz je poprawić w razie potrzeby. Zazwyczaj można to zrobić, kontaktując się z dostawcą Internetu.
 5. Sprawny sprzęt - Na biurku w biurze domowym będzie stał laptop lub komputer stacjonarny, a w ramach pełnionej funkcji możesz potrzebować także innego sprzętu. Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, upewnij się, że jest to sprzęt na miarę Twoich potrzeb i nie spowalnia Cię w żaden sposób. Warto zainwestować w jakość w tym momencie, więc można być bardziej produktywne w czasie.
 6. Inspirujący wystrój - Ważne jest, aby skupić się na tym, jak twoje biuro jest urządzone, ponieważ będziesz spędzać tam czas i potrzebujesz, aby było inspirujące i przyjemne. Dodaj kilka roślin biurowych tu i tam, aby stworzyć biofilny wygląd i trzymaj się pastelowych odcieni, takich jak żółty, niebieski i zielony, ponieważ są to kolory kreatywne, które wpływają na to, jak się czujesz na co dzień.
 7. Dużo miejsca - Kiedy badasz pomysły na domowe biuro, upewnij się, że wybierasz projekt i układ, który daje Ci maksymalną ilość miejsca. Praca w bardzo ciasnym miejscu nie sprawi, że poczujesz się dobrze i prawie na pewno wpłynie na Twoją produktywność. Nie potrzebujesz ogromnej ilości miejsca, po prostu pracuj z tym, co masz i upewnij się, że jest to odpowiednie dla Twoich wymagań.

Jak uniknąć izolacji w pracy w domu

Kolejnym z potencjalnych minusów pracy w domu jest ryzyko poczucia izolacji. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli byłeś przyzwyczajony do pracy w dużym biurze na otwartym planie i lubiłeś współpracować przy meblach do sali konferencyjnej. W takim przypadku może się okazać, że w bezpośrednim czasie po podjęciu decyzji o pracy w domu lub w przypadku pandemii, gdy nie mamy wyboru, możemy poczuć się nieco odcięci od tego, co się dzieje.

Po pierwsze, to normalne, że na początku tak się czujesz. Nawet ci, którzy wybierają pracę w domu i czują się tym podekscytowani, często tego doświadczają. Dobrą wiadomością jest to, że możesz połączyć się ze swoimi kolegami z biura domowego. Nie musisz być tam osobiście.

Internet jest wspaniały na tak wiele sposobów, ale jeśli chodzi o pozostawanie w kontakcie z ludźmi, to naprawdę zrewolucjonizował sposób, w jaki się komunikujemy. Możesz prowadzić wideorozmowy, możesz ustawiać wiadomości grupowe na WhatsApp, możesz mieć sesje współpracy Zoom, które sprawiają, że wszyscy czują się jak w tym samym pokoju. Nie musisz być tam osobiście, aby być częścią zespołu. Wielu pracowników zdalnych ma siedziby na całym świecie i nie jest w stanie w ogóle przebywać w biurze; nie przeszkadza im to jednak w komunikowaniu się z kolegami i byciu bardzo ważną i praktycznie obecną częścią biura.

Wszystko sprowadza się do podjęcia wysiłku, a jeśli to zrobisz, stosunkowo łatwo będzie Ci pozostać w kontakcie. Aby nie być odizolowanym w czasie pracy, należy robić przerwy, zachęcać do współpracy za pośrednictwem aplikacji Zoom z kolegami i kierownikiem, a także organizować spotkania towarzyskie z kolegami raz na kilka tygodni.

Chociaż izolacja jest bardzo realną możliwością, nie musi tak być, jeśli będziesz pracować wystarczająco ciężko, aby jej uniknąć, przy odpowiednim nastawieniu.

6 zasad produktywności podczas pracy w domu

Zbliżamy się do końca naszego przewodnika, a nasza ostatnia sekcja dotyczy wszystkich czynności, które należy wykonać, aby pozostać produktywnym w swoim domowym biurze. Stosując się do tych stosunkowo prostych wskazówek, możesz oczekiwać produktywnego dnia pracy, każdego dnia tygodnia.

 1. Zawsze rób przerwy - Mówiliśmy to już wcześniej, ale jest to bardzo ważny krok. Zawsze upewnij się, że robisz sobie przerwy i odchodzisz od miejsca pracy, kiedy je masz. Dzięki temu będziesz mógł się skupić i odświeżyć po powrocie z krótkiej przerwy.
 2. Zachowaj regularną rutynę - wstawaj o tej samej porze, zjedz śniadanie, ubierz się i przygotuj do pracy tak, jak gdybyś jechał do biura, a następnie podziel swój dzień na pracę, przerwy, lunch i pracę, z ustalonym czasem zakończenia. Zawsze upewnij się, że jesteś nawodniony podczas dnia pracy, aby zapewnić sobie pełne skupienie i koncentrację.
 3. Miej listę rzeczy do zrobienia z terminami - Ponownie, wspomnieliśmy o tym jednym, ale to pomoże Ci być ścisłe z dnia. Kiedy siadasz rano przy biurku, spisz listę zadań, które musisz wykonać w ciągu dnia, nadaj im priorytety, a następnie ustal terminy, aby zapewnić ich wykonanie. Dzięki temu będziesz trzymać się wyznaczonego celu.
 4. Pozostań w kontakcie z biurem - Upewnij się, że pozostajesz w kontakcie z biurem i jesteś dostępny podczas wszelkich sesji współpracy prowadzonych wirtualnie. Dzięki temu nie przegapisz niczego ważnego, a także pomożesz sobie w kwestii potencjalnej izolacji.
 5. Zawsze kończ pracę na czas - Bardzo kuszące może być zrobienie dodatkowej godziny lub dwóch pracy i wykonanie zadań. Chociaż jest to godne pochwały, jeśli chodzi o zaangażowanie, nie pomoże to w zachowaniu równowagi między domem a życiem zawodowym. Codziennie kończysz pracę o tej samej porze i opuszczasz fotel w biurze, więc upewnij się, że robisz to samo, gdy pracujesz w domu.
 6. Spróbuj różnych opcji zarządzania czasem - Jeśli chcesz być tak produktywny, jak tylko możesz, należy zbadać opcje zarządzania czasem. Wspomnieliśmy już o jednej z nich, tj. o liście rzeczy do zrobienia z podziałem na priorytety, ale możesz pójść o krok dalej i wypróbować np. metodę Pomodoro. Sprawdź poniższą infografikę, która przedstawia tę bardzo przydatną opcję.

Źródło - https://www.slideshare.net/NatalieYeadon/infographic-the-pomodoro-technique

Wniosek -

Nauczenie się, jak pracować w domu w najbardziej produktywny sposób, zapewni, że nie będziesz miał problemów, czy to jako nowa stała metoda pracy, czy jako środek tymczasowy podczas pandemii. Niektórzy ludzie uwielbiają pracować w domu, inni nie są tego tacy pewni, ale spróbowanie tego z otwartym umysłem pomoże ci zobaczyć drogę naprzód.

Praca w domu może być bardzo przyjemna i może być świetnym rozwiązaniem dla zachwianej równowagi między domem a pracą. Jakkolwiek, ja potrzebuje podchodzić z prawym umysłem i dużą ilością jaźni motywaci. Jeśli możesz zaznaczyć te pola, przekonasz się, że praca w domu może dać ci idealne i produktywne rozwiązanie, zarówno teraz, jak i w przyszłości po zakończeniu pandemii.

Zobacz również
Artykuły biurowe

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, powinieneś po prostu zapytać. Ale jeśli temat jest nieco sporny lub osoba, którą pytasz, nie czuje się komfortowo...

Podczas gdy ty no musisz projektować pełno na handlowy biurze gdy ty wybierasz pracować od domu, ty potrzebujesz mieć everything pod ręką w celu zostawać produktywnym i unikać tamte...

Praca w domu ma swoje zalety, to pewne. Jednak praca w domu ma również swoje minusy. Aby być produktywnym w swoim domowym biurze, musisz je odpowiednio skonfigurować. Nawet najmniejszy błąd w...