6 czerwca 2022 Artykuły biurowe
Gdy Twoja lista rzeczy do zrobienia pogrąża się w chaosie

Usiadłeś i napisałeś swoją stronę do zrobienia listę rzeczy do zrobienia na dany dzień, uszeregowałeś je według ważności i zaczynasz robić postępy, powoli odhaczając kolejne pozycje.

To wspaniałe uczucie, prawda?

I nagle, nistąd, ni zowąd, siadasz w fotelu w swoim biurze, a na Twojej drodze pojawia sięnowe zadanie , które nie może czekać i musi być wykonane natychmiast. Patrzysz na swoją listęrzeczy do zrobienia i ubolewasz nad postępami, jakie poczyniłeś. Nie ma mowy, żebyś zdążył to wszystko teraz skończyć.

Jest to częsty scenariusz, z którym prawdopodobnie już się zetknąłeś.

Kiedy Twoja do zrobienia jest chaos, to normalne, że czujesz się zirytowany i prawdopodobnie masz ochotę rzucić ręcznik na cały dzień, ale ważne jest, aby zachować spokój, przegrupować się i trochę poprzestawiać sprawy.

Spróbuj wykonać następujące kroki:

  • Przejrzyj swoją listę i zastanów się, czy coś można przenieść na następny dzień
  • Czy są rzeczy, które są szybkie i można je łatwo odhaczyć? Zrób je szybko
  • Przyjrzyj się nowemu zadaniu i podziel je na mniejsze zadania, co pomoże Ci wykonać je sprawnie i skutecznie
  • Jeśli naprawdę masz trudności, poproś kolegę, czy może Ci pomóc, lub zapytaj przełożonego, czy możesz oddelegować zadanie gdzie indziej.
  • Zachowaj spokój! To normalna sytuacja we współczesnym środowisku biurowym

Siedzenie przy biurowym stole, robienie postępów, tylko po to, by za chwilę pojawiło się nowe zadanie, jest frustrujące, ale to nieodłączna część życia zawodowego. Zachowaj spokój, zaakceptuj to, zrób, co możesz, i działaj dalej.

Czy masz jakieś inne wskazówki, które możesz dodać?

Zobacz również
Artykuły biurowe

Zdrowy rozsądek nakazuje myśleć, że jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, powinieneś po prostu zapytać. Ale jeśli temat jest nieco sporny lub osoba, którą pytasz, nie czuje się komfortowo...

Wstęp Dlaczego warto pracować w domu? 5 zalet pracy w domu kontra 5 wad 4 sposoby na uniknięcie rozproszenia uwagi podczas pracy w domu Dlaczego potrzebujesz domowego biura 7 rzeczy...

Podczas gdy ty no musisz projektować pełno na handlowy biurze gdy ty wybierasz pracować od domu, ty potrzebujesz mieć everything pod ręką w celu zostawać produktywnym i unikać tamte...