26 lutego 2016 Zapisywanie notatek
Jakie narzędzie pisarskie wybrać?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jakie jest najlepsze narzędzie do pisania i często trudno znaleźć na to błyskawiczną odpowiedź. Bardzo trudne jest określenie i wskazanie jednego rodzaju narzędzia pisarskiego, które spełni idealnie wymagania każdego użytkownika. Każda osoba preferuje coś innego i inne cechy są dla niej ważniejsze, więc niemożliwe jest, aby uznać w tym momencie jedno z dostępnych rozwiązań za najlepsze i jednoznacznie określić je jako najlepsze. Tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji i co najlepiej wtedy leży nam w dłoni, aby przelać bez problemu myśli na papier. Ważne jest w tym wszystkim jedna rzecz, a mianowicie, aby efekty naszej pracy były jak najlepsze i spełniały nasze oczekiwania.

Ciężko by było wykonać coś dobrze i z pełną satysfakcją, jeśli używane narzędzie byłoby bardziej przeszkodą i ciężarem w danej chwili niż pomocą, nawet jeśli byłoby uznane za najbardziej optymalne i profesjonalne na rynku w tym momencie. Bardzo dużo zależy od tego jak nam się prowadzi dane narzędzie i po czym będziemy pisać, tutaj lepiej nie skazywać się na przypadkowość tylko z rozmysłem wybrać to co sprawdzi się nam najlepiej. Standardowe długopisy są często zamieniane na pióra kulkowe, z bardzo prostego względu, stawiają mniejszy opór podczas pisania praktycznie na każdej powierzchni gładkiej.

Zastosowanie długopisów Jednak nie można całkowicie zrezygnować z klasycznego narzędzia pisarskiego jakim jest długopis, jeśli mamy pracować z bardzo szorstkim papierem, z którym właśnie długopis radzi sobie najlepiej. Bardzo dużą popularnością cieszą się także cienkopisy z fibrową końcówką, ponieważ oferują niezwykłą lekkość pisania, co odpowiada wielu osobom. Ich wadą jest jednak to, że dość szybko końcówka pisząca się odkształca, jeśli naciskamy na papier zbyt mocno, zatem nie nadają się do pisanie po papierze samokopiującym. Patrząc na to wszystko, można śmiało powiedzieć, że wybór narzędzia pisarskiego zależy od indywidualnych nawyków i skłonności. Starajmy się wybrać ten, który umili czas pisania, a nie stanie się przedmiotem niepotrzebnego rozdrażnienia.

Zobacz również
Zapisywanie notatek

Bloczek samoprzylepny to taki element, który chyba każdy człowiek kiedyś wykorzystywał. Najczęściej oczywiście możemy spotkać taki wariant, który ma 100 żółtych karteczek, które są w...